Hakkımızda

Gemini Denizcilik Hakkında

Gemi Kiralama, Brokerlik ve Acentalık alanlarında faaliyet gösteren Gemini Denizcilik 2000 yılında Kaptan A.Levent Horasanlı tarafından Gemini Denizcilik ve Ticaret Limited Şirketi ticari ünvanı ile kuruldu. 2002 yılından beri aktif olarak BIMCO üyesi olan firma, Coaster ölçekten Capesize gemilere kadar kuruyük taşımacılığında gemi kiralama operasyonları ile Gübre, Hububat, Demir-Çelik, Hurda, Kömür, Maden, Mineral, Çimento, Klinker, Orman Ürünleri, Yonga v.s. gibi dökme yük taşımacılığının, hemen her alanında faaliyet göstermekte ve her yıl yüzbinlerce ton yük bağlantısı yapmaktadır.

Ülkemizin ana ihracat kalemi olan demir çelik ürünleri taşımasında önde gelen firmaları olan Habaş, Diler, Kaptan Demir, Kroman, İçdaş, Ekinciler, Borusan, Çolakoglu, Tosyalı, ile Erdemir, İsdemir ve Kardemir demir-çelik tesislerinin ürün ihracat taşımaları ile Brezilya , Avustralya, Amerika Birleşik Devletleri gibi ülkelerden, Panamax ve Capesize gemilerle taş kömürü, demir cevheri alım kontratlarında aktif rol alarak bu entegre tesislere hizmet vermektedir.

Son yıllarda armatörlük faaliyetlerine de başlayan Gemini Denizcilik 5-10.000 dwt arasında çeşitli kuru yük gemilerinin ticari işletmesini yapmaktadır.

Bizimle iş birliği yapmaya hazır mısınız?
İletişime Geçin